Parížsky účes našej pani prezidentky

Autor: Eva Gallova | 25.9.2019 o 8:04 | (upravené 27.9.2019 o 18:36) Karma článku: 10,01 | Prečítané:  12153x

Odkedy máme prezidentku, občania si všímajú okrem politického diania aj iné veci. Napríklad oblečenie a vlasy žien, dokonca si všímajú, ako sú vlasy upravené.

Pamätám, si, keď múdri muži tvrdili, že krása nie je nevyhnutná, človeka zdobí múdrosť. Držala som sa toho. Iste, ale múdrosť nevidno, nesmie byť vtieravá, ktorá buchne do čela každého, kto sa blíži. Preto prvé zbadajú peknú tvár a prívetivú povahu. A hneď za tým pekne upravenú hlavu. Pripúšťam, že najviac vidno hlavu. Neviem či odpradávna, ale teraz to vidím už viac dní. Spôsobila to pani prezidentka.

Pani prezidentka na oficiálnej návšteve Francúzska mala prvý raz iný účes, ako bežne nosí. Niektorí ľudia boli zaskočení, že má ostrihané vlasy a iní povedali, že nemá ostrihané, má ich zahnuté dospodu a zachytené sponkami. Bola to téma rozhovorov. Ženy neostali iba pri rečiach, ale skúšali, ako sa to dá napodobniť.

 Vlasy sa stali témou dňa. Nie pre každého, boli aj takí, ktorí ignorovali vlasy,  ale ja som v tých dňoch strela na ulici muža, ktorý neignoroval tému, zameral sa na vlasy, hoci toto bolo niečo úplne mimo jeho záujmu a chápania.

Kráčal oproti mne, bol to známy, nejaký inžinier, ktorý sa mi zvykol pozdraviť, ale nikdy nič nehovoril. Iba sa občas opýtal, že tak ako?  Teraz som zďaleka videla, že sa pozerá na mňa so zvýšeným záujmom a asi sa pozdraví a niečo povie. A naozaj, pozdravil sa a pristavil sa, tak aj ja som zastala.

,,Robila si niečo s vlasmi?” opýtal sa a otázka ma prekvapila.

,,Vždy niečo robím s vlasmi. Umyjem, voňavým šampónom, natočím...,” hovorím vľúdne.

,,Farbila si si?”

,,Vždy si farbím, teraz sú farby, ktoré neškodia vlasom, vyživia a vlasom dajú lesk.” Zniem ako vlasová poradňa.

,,Teraz vyzeráš lepšie!”

 No teda, pochválil ma! Poznáme sa dávno, príjemný človek. Poďakujem za pochvalu, potešilo ma to. Veď koho nie?!

,,Predtým si vyzerala ako ovca.”

Prosím?! Čo tým chcel povedať básnik? Povedal ovca, alebo zahundral ovos? Alebo iné? Do tejto vlasovej témy sa ani jedno z tých slov nehodilo.

,,Maj sa!” usmiala som sa a zdvihla ruku na rozlúčku a kráčala som dosť zamyslená.

Nikdy som veľmi nechápala myšlienkové pochody mužov a ani nebolo treba, lebo s manželom sme mali veľa kamarátov, dobre som s nimi vychádzala bez dlhých rozhovorov. Nesnažili sa hodnotiť môj výzor, ani kladne, ani záporne. To by si nedovolili.

Teraz som nerozumela, či takúto pozornosť, namierenú na ženské vlasy spôsobil jeden účes pani prezidentky? Alebo všetky účesy, ktoré nosí, prípadne do pozornosti mužov sa dostali aj iné ženy popri pani prezidentke.

Muž neskúsený v lichôtkach, očividne ani pochváliť nevedel a predsa cítil potrebu vyjadriť sa k ženským vlasom a veľmi mu to nevyšlo. A čo čert nechcel, stretol práve mňa. Nevadí, ja to prežijem, ale sú ženy, ktoré sú háklivé na čudné pochvaly a na svoje vlasy.

Politika ľudí rozdeľuje, ale táto politicko-vlasová téma spojila mužov aj ženy. Možno iba nakrátko a mužský a ženský svet sa priblížia k sebe. Chvíľu sa budeme snažiť rozumieť si.

  

 

 

 

         

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?