Zbavili deti dlhov z detstva. Prosím? Ako môžu mať deti dlhy?

Autor: Eva Gallova | 9.8.2019 o 7:45 | Karma článku: 4,50 | Prečítané:  1804x

Deti nemajú právnu zodpovednosť, kým nedospejú do správneho veku. Aspoň ja tak viem. Alebo sa to zmenilo?

Túto správu som zachytila v televíznych novinách, vo večerných hlavných správach. Nebol to výmysel novinárov a nebol to vtip. Ale mne to vychádzalo ako nezmysel.

Deti nie sú právne zodpovedné, tak nemôžu mať finančnú zodpovednosť. Detské dlhy, vážne neskutočné! Ako mohli vzniknúť? Nejaká banka im dala pôžičku, ktorú nemohli splácať? To, hádam, sa nestalo!

Správa odznela viackrát a počúvala som aj vysvetlenie ako vznikli detské dlhy, ktoré potom musel štát, (alebo kto) oddĺžiť.

Dozvedela som sa, že neplatili v dopravnom prostriedku, vozili sa bez lístka. Smiešne. Viem, deti to robia. Ale za konanie detí sú zodpovední rodičia.

Napríklad decká vypaľovali trávu a podpálili Krásnu hôrku. Krásna hôrka zhorela, národ plakal, ale jediným slovom nikto nepovedal, že mali ich volať na zodpovednosť, potrestať, pokutovať, pýtať od nich peniaze, aby zaplatili škodu. Ani deti, ani rodičia.

Ďalej som sa zo správ dozvedela, že deti neplatili za odvoz smetí. Tak toto je úplný nonsens. Rodičia neplatili, nie deti.

 To v ktorej republike dopustili takýto nehorázny postup, aby za odvoz odpadu platilo dieťa, ktoré nemá právnu zodpovednosť a nezarába peniaze? Toto vymysleli právnici, politici, alebo kto? V nestráženej chvíli, keď sa celý národ háda na maličkostiach, ktoré im podhodili, šikovne uzákonili takýto nezmysel?  

Dúfam, že to nebolo v našej republike, že my nie sme taký absurdistan!   

 

 

   

 

 

 

 

 

 

   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bratislavský Aupark mení majiteľa. Cena prekoná všetky rekordy

Realitný obchod desaťročia je pred finalizáciou.

Komentár Branislava Benčata

Haščák nie je Penta? Nebláznite

Partneri počkali, kým sa boss stiahne potupne.


Už ste čítali?