Plával šom ako peš

Autor: Eva Gallova | 4.8.2017 o 7:01 | Karma článku: 6,75 | Prečítané:  348x

Pamätáte si chlapca, ktorý behal ku kamarátke s helikoptérou? On bežal vždy a všade, mal to v povahe. Rýchly, rázny, šikovný. Mladý rýchlik.

              

Kým nebol školák, opatrovala jeho, aj mladšieho brata starká. Obidvaja mali záľubu v hre na počítači. Starká nevedela robiť s počítačom a nevedela ho ani zapnúť. Mladý rýchlik to vedel a ráno, keď odišli rodičia do práce to vždy aj urobil. Dvaja krpci sedeli pri stole a s napätím pozerali, ako sa počítač pomaly rozbieha.

“No, lýchle, lýchle!” poháňal počítač očami, aj slovami ten menší.

Väčší skúsenejší a múdrejší ho krotil.

“Cakaj, nacítava!”

Hovoriť vedeli len takto, ale s počítačom si poradili. Toto bola dobrá, úsmevná príhoda, ale mám aj horšiu. Zlú, ale s dobrým koncom.

 

Mladí bývali v dome s rodičmi a vo dvore si stavali svoj dom, aby mohli sami bývať a boli nezávislí. Raz sa stalo, že “rýchlik” spadol do studne. Pri stavbe sa zo studne čerpala voda, potrebná k stavebným prácam. Studňa bola prikrytá, ale malý, v rýchlom behu odkopol kryt a spadol do studne. Nemal ani toľko času, aby vykríkol.

Dopadol na hladinu a musel plávať, nemohol strácať sily na krik, plač, alebo hocičo iné, nepotrebné. Musel plávať bez prestávky, oddychu, bez zaváhania. Plával, kým ho nezačali hľadať a neobjavili v studni. Plával aj potom, lebo nevedeli ho dostať zo studne, museli prísť hasiči.

To dosť trvalo. Keď ho vytiahli z vody neplakal, iba odborne komentoval.

“Plával šom ako peš.”

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Superpočítač kúpili za milióny. Nevyužívali ho, o chvíľu zostarne

Slovenskí vedci vyčíslili škody za nepoužívanie počítača na viac ako milión. Dnes už funguje v poriadku, no čoskoro ho bude treba vymeniť.

KOMENTÁRE

Danko to možno myslel dobre. Nech vysvetlí, ako presne

Naozaj Dankovi nik iný ako Volodin číslo nedal?


Už ste čítali?