Zamilovanosť v nežnom veku, s iným hlavným hrdinom

Autor: Eva Gallova | 17.7.2017 o 7:04 | Karma článku: 4,10 | Prečítané:  296x

Tento chlapček býva ešte bližšie. Jeho zamilované stavy nepoznám, ale on je ako rýchlik, stále beží.

 

Na našej ulici sa rodia nové deti a rýchle rastú. Máme nového prváčika na ulici. Stále beží okolo nás, niekedy nesie helikoptéru, alebo aj inú hračku.

“Kde bežíš?” prihovorím sa mu.

“Kamarátke idem ukázať novú helikoptéru,” odpovie mi bez toho aby sa zastavil.

To je pekné. Nie som si istá, ktoré dievča má na mysli. Vidím, že chodí do domu za záhradami pri lúke, kde majú dcéry, ale neviem ktorá je jeho kamarátka, lebo pre mňa, nezasväteného človeka, sa dievčatá podobajú. Bežať s každou novinkou ku kamarátke je naozaj pekné.

Keď stretnem susedu, opýtam sa na malého. Je to jej vnuk, prváčik. Aj ona ho chváli, že je to šikovné chlapčisko, plné energie. Prebehnúť ulicu denne niekoľkokrát a ešte aj cez druhú ulicu bežať, nie je pre neho problém. Hovorím, že pre kamarátku urobí všetko, všakže?

“Pravdaže, on je do nej zaľúbený,” vraví a usmeje sa. Tak zaľúbený! Veď môže byť. Suseda hovorí, že dievčatko striktne odmieta, aby boli frajer s frajerkou, ona chce byť kamarátka.

Nad tým som sa zamyslela. Asi má dôvod.

“Nechce byť ďalšia v rade?” hovorím zo žartu, ale suseda mi to potvrdí. Je to tak! Vo veku šesť rokov už mal toľko frajeriek, že je to problém? Nemôžem uveriť. A veru suseda vraví, že je taký a ona, čo si pamätá, chlapi z rodiny boli všetci stále zamilovaní. Majú to v sebe. Hm. Je to dobre, nie? Ako sa to vezme. Že vraj malý bol už v škôlke obletovaný dievčatkami a v škole ako prvák je dosť populárny. Adept na ženícha.

Nedávno sa malý vnuk pochválil, že dievčatko od doktorov mu napísalo list.

“Ako, veď sú prváci, je začiatok školského roku, ešte sa všetky písmenká neučili,” čudujem sa.

Povedal, že list sa nedal čítať, lebo čokoláda, ktorú do listu zabalila sa roztopila v schránke na listy a nalepila sa na papier. Akurát v ten deň bolo horúce slnko a plechová schránka sa rozpálila.

Vnúčikovi nevadilo, že list je nečitateľný. Čokoládu otrhal od papierov a zjedol.  Zhodnotil to, ako dobrý nápad od spolužiačky. Nemusel list čítať, aby vedel čo v ňom je. Chce s ním chodiť, čo iné by písala? Pravda je! Čo iné?

Ako sa to vyvinulo?

 Nuž, vyvinulo sa. On sa jej opýtal, či chce s ním chodiť, ona povedala áno, ale o pár dní, kým “mladý rýchlik” vybehol na prestávku už s iným stála. A veru, vnuk sa strašne rozčúlil. Doma, každému, kto chcel počúvať vysvetľoval, aby si ona nemyslela, že na prestávke bude stáť raz s ním, raz s iným. Tak to teda nie!

Toto riadne chlapské rozhodnutie povedal aj jej a bolo po láske. Nevadí, poruke bola okamžite druhá, neskôr ešte iná a tá malá suseda, ktorá nechce byť frajerka, ale radšej kamarátka je veľmi múdra. Asi pozoruje život. Takto, keď je iba kamarátka, im to vydrží dlho.

Vlastne neviem či dlho, ale dlhšie ako prvácke lásky. Aj ja mám kamaráta z detstva. Bývame v rôznych okresoch a píšeme si mejlom veľa, veľa rokov. Ja si myslím, že priateľstvo je vzácnosť.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Fukatscha

Futbalová bitka? Vraj je to neodolateľné vzrušenie

Prečo sa futbaloví fanúšikovia bijú a hokejoví spoločne zabávajú.

EKONOMIKA

Chýba desaťtisíc itečkárov. Vykryť to majú aj Ukrajinci

Dopyt po informatikoch rastie a Slovensko ho nedokáže zasýtiť.


Už ste čítali?