Zajtra bude jarmok, tešíme sa!

Autor: Eva Gallova | 2.6.2017 o 0:53 | Karma článku: 3,68 | Prečítané:  382x

Turíčny jarmok je veľká oslava jari, oslava života a ľudí. Dokonca počasie má byť viac ako dobré. Slovenská Ľupča si to vychutná. Dopredu cítim vôňu jedla, počujem hudbu, smiech, zábavný sprievod obcou, historické kostýmy zo zámku

           

Jarmok sa koná vždy v strede obce, dôležitým, centrálnym bodom stretávania sa známych je medzi obecným úradom a kultúrnym domom. Tretí bod je hasičňa, ale je ešte jeden využívaný bod a to je bankomat hore na schodoch kultúrneho domu. Odtiaľ je krajší výhľad ako z chrbta koňa. Oproti bankomatu sú kolotoče, aj to je dobrý orientačný bod, tam sprievod zastane, dievčence v sukniach zatancujú, zábavná časť sprievodu predvedie svoje vystúpenie, na ktoré všetci čakáme, lebo to každý rok stojí za to.

Svoj program má aj Dom remesiel, veľký dvor majú otvorený, čaká nás plný prekvapení, tradičných remeselných výrobkov a dobrého jedla. Ocitneme sa aj V humne divadielka ZUŠ. Otvorený bude Gazdovský dvor, vlani mali jelení guláš, dlho sme spomínali, ale nie iba jedlom je živý človek. Na tomto dvore svoje výrobky ponúknu aj včelári a tak viem, že majú vychované včely, ktoré nepichajú.

Ďalší pripravený priestor bude záhrada s výstavou keramiky a rôznych akcií. Smerom na zámok popri domoch na chodníku vystavujú miestni výtvarníci svoje obrazy, šperky a niečo čo poteší oko.

Kto má záujem pohľadá aj detský sektor.

  Previedla som vás obcou, ale len v rýchlosti, nepristavili sme sa na trhovisku, kde budú vystupovať skupiny, ale rýchle poďte, lebo 11.30 sa pohne sprievod a chceme ho vidieť, užiť si zábavu so SUPH, ktorého produkciu sprevádzajú salvy smiechu. Strana umierneného politického hyenizmu okrem sprievodu zabáva ľudí aj pri svojom stánku, kde predávajú chleba so ,,šmalcom” a cibuľou, pridajú pár fórov na zasmiatie. Prikladám fotografie z predošlých ročníkov.

 Na ďalšie miesto, kde postavili hlavnú tribúnu pre hudobnú a tanečnú produkciu sa vždy chodí po sprievode. Vystúpia miestni umelci a pozvané sú aj profesionálne kapely.

Čo som nepovedala? Ale veď príďte, sami uvidíte, čo vás zaujme! Verte tomu, bude to veľký jarmok s mnohými stánkami a každý si nájde niečo čo ho baví. Tam nájdete nielen jedlo, ale krásu ako pokrm duše. Na to si vyčlente dosť času!

 A v neposlednom rade, veď je tu najväčšia ľupčianska vzácnosť, hrdý zámok, kde aj kľučky sú zo zlata. Neklamem. Bude sprístupnený, oplatí sa vidieť. Niekomu postačí pozrieť len tak zvonka, ale milovníci krásy pozrú aj vnútorné priestory v sprievode pôvabných dievčat, ktoré sprevádzajú návštevníkov.

 Doprajte si, čo jarmok ponúka!

Apropo, na zámku prebýva biela pani, mních a rytier, ale keby ste ich chceli vidieť chodiť na hradbách, museli by ste ostať do noci na tanečnú zábavu a aj niečo popiť. Vtedy niektorého z menovaných uvidíte!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Smer sa nechal obkľúčiť ľuďmi, na ktorých už nemá vplyv (píše Michal Havran)

Nemusíte hľadať, máte ho tam, zachráňte nás pred prevratom a neistotou.

KOMENTÁRE

Fico sa vracia. Vyzerá ako Sulík

Keď príde na Maďarsko, Poľsko, mimovládky či Rusko, Sulík hovorí ako Fico.

ŠPORT

Sagan zarába na Saganovi. Stretnutie stojí 150 eur

Majster sveta spolupracuje s fanklubom, za ktorým stojí jeho brat.


Už ste čítali?